Zbigniew Giedrojć Juraha

Talent, wiedza, precyzja, doświadczenie. Zbigniew Giedrojć Juraha to wybitny specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej. Autor wielu prac naukowych poświęconych chirurgii plastycznej, projektant instrumentów medycznych, wykładowca.

Z Białymstokiem łączą go szczególne więzi- tu spędzał lata młodości i zaczynał swoją drogę zawodową, kończąc studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej.

Swoją wiedzę poszerzał w prestiżowych uczelniach i klinikach na świecie. Z wyróżnieniem uzyskał specjalizację z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Royale Collage of Surgeons w Londynie, był ordynatorem i kierownikiem kliniki w uniwersyteckim szpitalu w Nijmegen w Holandii, jednym z założycieli ośrodka leczenia wad wrodzonych twarzo – czaszki oraz twórcą oddziału chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej w szpitalu Venlo w Holandii.

Jako osoba, która chętnie podejmuje wyzwania, poszukiwał innowacyjnych rozwiązań w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej, prowadził badania naukowe Holandii i Stanach Zjednoczonych. W latach osiemdziesiątych pracował również w Azji i Ameryce Południowej.

W jego karierze nie brakuje też miejsca na edukację młodych adeptów chirurgii plastycznej. Wykładał dla studentów i lekarzy w Holandii oraz Iowa University w USA, prowadzi warsztaty z chirurgii estetycznej, chetnie slozy swoim doswiadczeniem mlodym chirurgom plastykom.

Przez wielu określany mianem człowieka renesansu, łączy z powodzeniem karierę zawodową oraz zamiłowanie do sztuki. Mimo wielu dokonań i uznania środowiska medycznego w kraju i na świecie, wciąż nie przestaje dążyć do perfekcji, szukając nowych metod udoskonalania natury. Zaraża niespożytą energią i pasją.

Obecnie współpracuje z klinikami w Holandii, Niemczech i w Polsce.